Am vorbit, în cadrul evenimentului Lumea SEO/PPC, despre beneficiile pe care ţi le poate aduce livrarea de conţinut educaţional în mediul online, fără să te devieze de la intenţia de a livra conţinut relevant pentru cititorii tăi, care ar trebui să fie primordială în planul editorial. O prezentare idealistă despre conţinutul de calitate pe internet, în viziunea mea, evident, fără monden, fără manele şi patroni de cluburi de fotbal, fără Bendeac şi gaşca lui de carton. Cel puţin pentru o vreme, până construim o bază serioasă.
Conţinutul de calitate pe internet
View more presentations from Alexandru Negrea












Olivian BREDA
Mulțumim frumos de follow-up, Alexandru! Te reaștepăm ca speaker!
Florin Grozea
Mulțumim Alex!
Zoly
Cred ca am prins ceva din vorbele tale.
2fingers
Nu am nici cea mai mica intentie sa trollez dar cumva mi se pare amuzant ca un specialist social media nu a aflat pana acum ca un clip reuploadat pe youtube si cu link in descriere poate aduce trafic :)
Alexandru Negrea
Scuză-mă, dar mecanismele astea nu sunt printre interesele mele. Mi se pare absurd să faci trafic în felul ăsta, nu rezonez cu astfel de modalităţi de creştere a traficului, nu înţeleg legătura dintre a face social media şi a cunoaşte aceste mtode “geniale”
2fingers
Pot sa intreb ce anume trebuie sa stie de fapt un social media manager la noi in tara? Vad tot felul de definitii dar fiecare sursa vine mereu cu alte explicatii si din cate am vazut se limiteaza totul la campanii pe bloguri, profile pe facebook, pe twitter si din cand in cand un (mai mult sau mai putin) viral trantit pe YouTube. Spre exemplu sunt curios ce anume face un social media manager din cadrul BCR. Cred ca ar fi interesant pentru majoritatea dintre noi sa auda cateva exemple care deja sunt puse in aplicare si eventual poate ne vine inspiratia cand este vorba de promovare a unui brand sau a unor servicii.
Alexandru Negrea
Eu mă gândesc că ţine de om şi de principiile fiecăruia, nu de ţara în care trăieşte, nu de obiceiurile celorlalţi. Cât despre ce face un social media manager la BCR, promit să scriu un articol despre asta. E puţin complicat, trbuie să respect nişte reguli de comunicare, dar cred că o să fie ok.